Kontaktujte nás+420 739 201 336

Novinka - Tichá a úsporná rekuperační jednotka TWINFRESH

Tichá a úsporná lokální rekuperační jednotka TWINFRESH

S rostoucím požadavkem na úsporu energií za vytápění lidé často podceňují otázku výměny vzduchu v místnostech. Je to dáno jednak malou znalostí problematiky, tak mylnou představou o velkých počátečních investicích. V zimních měsících se tyto nedostatky dostávají na povrch a to doslova. Orosená místa v bytech a kancelářích, vznik plísní a především vydýchaný vzduch. Tím se zvyšuje možný výskyt komplikací z nedosatečně okysličeného vzduchu - malátnost, ospalost, neudržení pozornosti, v nejhorším případě pak i závažnější onemocnění mozku (např. Alzheimerova choroba). Pobytem v těchto místnostech se tělo adaptuje na prostředí, ve kterém se nachází a většinou si to ani neuvědomujeme. Poznáte to sami po příchodu do místnosti z venkovního prostředí - rozdíl je prostě cítit.

A jak tomu zamezit? Jak si úsporně zajistit dostatečný přísun životodárného kyslíku i během spánku a tím eliminovat možná závažnější onemocnění ve stáří? Odpověď je jednoduchá - stejně jako řešení samotné rekuperační jednotky.

Jednoduché, účinné, úsporné a finančně nenáročné - to je TWINFRESH Comfo RB1-50.

Jak to celé funguje?

Lokální (neboli pokojové) rekuperační jednotky jsou určeny pro větrání s rekuperací tepla. Rekuperace známená, že využíváme teplo z vydýchaného (znečištěného) vzduchu pro ohřátí venkovního vzduchu, tím uspoříme až 88 % nákládů za teplo. Tyto malé pokojové jednotky se umisťují jak do novostaveb, tak do stávajících rodinných domů, kanceláří, atd. Lokální rekuperační jednotky se instalují přímo do obvodové zdi (šířky 240 - 425 mm) větrané místnosti o velikosti do 20 mbez potřeby vzduchotechnických rozvodů. Kruhový tvar potrubí zjednodušuje samotnou instalaci - vykroužením otvoru 180 mm do zdi se zapěnuje plastové potrubí, zasune se jednotka a zapojí do zásuvkového obvodu - nyní je již celý systém připraven k použití. Další otázkou je spotřeba - ta při ceně řekněme 5,- Kč / 1 kWh je při nepřetržitém provozu 0,84 Kč/den, jak velká investice do Vašeho zdraví to je?

Lokální rekuperační jednotka TWINFRESH pracuje s keramickým regenerátorem, který předává tepelnou energii přiváděnému vzduchu v 70 s intervalech. Samozřejmostí je vysoce účinný moderní EC motor.

Jednotka má 4 provozní režimy:

  • Přirozený přísun vzduchu ("mikroventilace") - automatické žaluzie jsou otevřené, ventilátor neběží.
  • Přívod čerstvého vzduchu (přetlak) - jednotka do místnosti trvale přivádí čerstvý vzduch (použití např. v létě, kdy nepotřebujeme úsporně větrat, ale stačí dodávat vzduch).
  • Větrání - jednotka odvádí znečištěný vzduch z místnosti (jako klasický ventilátor).
  • Rekuperace - jednotka pracuje v pravidelných cyklech přívodu/odvodu vzduchu s rekuperací tepla. 

Součástí balení je dálkový ovladač. Režimy se dají volit i na boku vnitřního krytu jednotky.

Lubomír Mikmek
mail mikmek@eleman.cz
+420 730 143 701

Více informací a skladovou dostupnost naleznete v našem e-shopu:

Katalogový list:

Videoprezentaci je možné zhlédnout: